🧔Profilaktyka 40+
Last updated
Last updated
Możliwość rozliczenia się z realizacji programu Profilaktyka 40+ – program umożliwia wgranie umowy programu pilotażowego. Realizację wizyt na podstawie skierowań na badania profilaktyczne oraz uzupełnienie informacji z dotychczas zrealizowanych profilaktyk,
Rejestrację Zdarzeń Medycznych – umożliwiono wysyłkę Zdarzeń medycznych oraz Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla badań wykonanych w ramach programu Profilaktyka 40+.
Aby zaimportować umowę niezbędną do rozliczenia programu Profilaktyka 40+ logujemy się na koncie Administratora, następnie przechodzimy do okna Umowy, gdzie importujemy elektroniczny plik umowy programu pilotażowego w formacie xml.
W oknie Umowy dodano także nową pozycję na liście rozwijalnej Typ umowy – Programy pilotażowe.
Dla osób posiadających Moduł Profilaktyka 40+ dodano nowe okno umożliwiające wprowadzenie danych programu profilaktyki.
Aby przejść do okna logujemy się na koncie Pielęgniarki gabinetu zabiegowego. Przechodzimy do widoku "Wykaz zabiegów".
Następnie wybieramy przycisk Profilaktyka 40+.
Po otwarciu nowego okna rozpoczynamy od wybrania pacjenta, dla którego realizujemy program Profilaktyka 40+
W tym momencie przycisk eSkierowanie zostaje uaktywniony. Następnie w nowo otwartym oknie uzupełniamy kod eSkierowania lub wypełniamy pola Root oraz Exstension danymi z dokumentu eSkierowania.
Jeżeli pobierzemy eSkierowanie za pomocą kodu PIN program automatycznie uzupełni tabelę Badania listą badań zleconych na eSkierowaniu. Jeżeli eSkierowaie zostanie wprowadzone ręcznie za pomocą podania wartości Root oraz Exstension należy samodzielnie, poprzez naciśnięcie przycisku z zielonym plusem dodać badania znajdujące się na eSkierowaniu.
Jeżeli skierowania zostały wprowadzone ręcznie nie zmieniamy ich statusu realizacji w programie. Zmiana ta zachodzi tylko w przypadku skierowań zaczytanych automatycznie.
Należy pamiętać o wybraniu osoby realizującej profilaktykę. Program umożliwia wybranie każdej osoby z personelu placówki, bez względu na to czy mają oni przypisaną do siebie komórkę z umowy pilotażowe.
Jeżeli w przeciągu ostatnich trzech miesięcy pacjent miał uzupełniane dane antropometryczne program automatycznie uzupełni pola antropometria tymi informacjami. Jeżeli jednak pacjent nie posada w swoich danych medycznych pomiarów antropometrycznych z ostatnich trzech miesięcy lub data ich wykonania nie mieści się w przedziale realizacji Profilaktyki 40+. musimy samodzielnie uzupełnić nowe dane lub po naciśnięciu przycisku Wybierz wskazać, które historyczne badania antropometryczne pacjenta chcemy dodać do okna Profilaktyka 40+.
Kolejnym krokiem jest dodanie załączników przesłanych przez laboratorium w formacie HL7 CDA. Załączniki należy zaimportować za pomocą zielonego przycisku z plusem znajdującego się po prawej stronie tabeli. W momencie importowania załączników program automatycznie porównuje ich zawartość z danymi z lewej tabeli. W tym momencie widzimy informację, do których ze zleconych badań zostały dodane wyniki wraz z informacją o dacie wykonania procedury .
W celu poprawnej realizacji badań wykonanych w ramach program Profilaktyka 40+ wprowadzono funkcję rejestracji Zdarzeń Medycznych oraz Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
W oknie Profilaktyka 40+ dodano nowy przycisk Zatwierdź i wyślij do P1.
W tym momencie, jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione i nie widzimy komunikatów walidacyjnych następuje rejestracja Zdarzenia medycznego oraz Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Po poprawnym zarejestrowaniu ZM oraz EDM świadczenie profilaktyki 40+ jest zatwierdzane bez możliwości edycji świadczenia.
W ramach nowego modułu wprowadzono także zmiany w widoku okna zbiorczego zarządzania Zdarzeniami Medycznymi. Dodano ZM rejestrowane w ramach programu Profilaktyka 40+. Aby wyświetlić wyłącznie badania realizowane w ramach programu należy wybrać z listy rozwijalnej rodzajów badania pozycję Badanie.
Zmiany obejmują także widok wykazu zabiegów. Na liście rozwijalnej umożlwiającej filtrowanie dodano pozycję Realizator programu 40+.
Po odfiltrowaniu zabiegów realizowanych w ramach programu profilaktycznego możemy za pomocą przycisku Wyślij niewysłane do P1 podjąć próbę rejestracji dotychczas niewysłanych zdarzeń do systemu P1. W tym momencie następuje rejestracja zdarzeń w systemie P1, jeżeli nie zostały spełnione określone wymogi walidacyjne na ekranie wyświetli się okno informujące nas o zaistniałych błędach.